>

NCİTY AVM Alışveriş Merkezi Yandı!

KOCAELİ’nin en eski alışveriş merkezlerinden biri olan, Büyükşehir Belediye binasının yanında bulunan ’NCity Alışveriş Merkezi’ bu sabaha karşı çıkan yangında tamamen yandı.Yangın, saat 03.10 sıralarında başladı. İçinde ünlü markalara ait yaklaşık 100 mağaza, sinema, telefon şirketlerine ait bayi, lokanta ve benzeri işyerlerinin bulunduğu 3 katlı NCity Alışveriş Merkezi’ndeki yangın deniz tarafındaki işyerlerinin en üst katında başladı. Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekiplerinin zamanında müdehale etmesine rağmen alevler kısa sürede tüm mağazayı sardı. İtfaiye ekiplerinin çabalarına rağmen tamamı kapalı olan mağazanın her yanını alevler kapladı. Kentin hemen her yerinden görünen yangında itfaiye yetersiz kaldı. 
Sponsorlu Bağlantılar

2012 15 Tatil Ne Zaman? 2012 Yarıyıl Tatili Sömestır Tatili

>2012 15 Tatil Ne Zaman? >2012 Yarıyıl Tatili Ne zaman? >İşte 2012 Sömestır tatili günleri? 20 Ocak 2012 Cuma günü karnelerin alınmasıyla başlayacak yarıyıl tatili 5 Şubat 2012 Pazar günü sona erecek ve 6 Şubat 2012 Pazartesi günü ikinci yarıyıl başlayacak. Bu sayede öğrenciler tam 16 gün tatil yapmış olacaklar.  
Sponsorlu Bağlantılar

11 Ocak 2012 Hangi Okullar Kar Tatilli, il il Kar Tatili

Kar yağışı nedeniyle Afyonkarahisar ve Denizli'de ilk ve orta derecedeki okullar yarın tatil ilan edildi.Denizli’nin yüksek kesimlerinde gece, kent merkezinde de öğlen saatlerinde başlayan yoğun kar yağışı devam ediyor. Denizli Valiliği tarafından, bugün üç ilçedeki ilk ve orta dereceli okullarda eğitime bir gün ara verilmişti, ancak meteoroloji yetkilileriyle yapılan görüşmenin ardından kar yağışının devam edecek olması üzerine il genelinde yarın ilköğretim ve liselerde okullarının tatil edildiği açıklandı.    MUĞLA'DA OKULLAR 2 GÜN TATİL     MUĞLA Valisi Fatih Şahin tarafından yapılan yazılı açıklamayla, merkeze bağlı dağ köylerinde kar yağışının gün boyunca devam etmesi nedeniyle olumsuzluğa meydan vermemek için 10 köyde ilköğretim okulları 2 gün tatil edildiği bildirildi. Açıklamada, tatil edilen okullar şöyle sıralandı: "Dokuzçam İlköğretim Okulu, Gazeller İlköğretim Okulu, Göktepe Ş.J.Uz.Çvş. Berkant Şara İlköğretim Okulu, Kuzluk Süleyman Öztürk İlköğretim Okulu, Avcılar İlköğretim Okulu, Çamoluk İlköğretim Okulu, Esençay İlköğretim Okulu, Günlüce İlköğretim Okulu, Sungur İlköğretim Okulu, Taşlı İlköğre  tim Okulu." UŞAK'TA DA EĞİTİME 1 GÜN ARA  Uşak Milli Eğitim Müdürü Recep Düzgün,  yoğun kar yağışının, kentte hayatı etkilediğini belirterek, il genelindeki ilk ve orta dereceli okullarda eğitime bir gün süreyle ara verildiğini söyledi. Düzgün, yağışın yarından sonra da devam etmesi durumunda tatilin uzatılabileceğini kaydetti. ...
Sponsorlu Bağlantılar

Nikotin Bandı ve Nkotin Sakızı işe yarıyor Mu?

ABD'de yapılan bir araştırmada, nikotin bandı ve sakızının, bu tedavilere psikolojik destek seanslara eklense bile tiryakilerin sigarayı kalıcı biçimde bırakmalarında etkisiz olduğu ortaya çıktı.Tobacco Control dergisinin internet sayfasında yayımlanan araştırmanın başında yer alan Harvard Üniversitesi Halk Sağlığı Fakültesi'nden Hillel Alpert, araştırmanın, özellikle nikotin bandı ve sakızının, uzun dönemde sigara alışkanlığını bırakmak isteyenlere hiç yardımcı olmadığını ortaya koyduğunu belirtti. ABD'nin Massachusetts eyaletinde kısa süre önce sigarayı bırakan 787 tiryaki üzerinde yapılan araştırmada, denekler, 2001-2002, 2003-2004 ve 2005-2006 yılları olmak üzere üç dönem boyunca izlendi. Katılımcılar, araştırmacılara nikotin bandı, nikotin sakızı, burun spreyi veya maske yöntemlerinden hangisini kullandıkları, devamlılığı olmadan bu yöntemlerden birine başvurduklarında en uzun ne kadar süre sigara içmedikleri sorularına yanıt verdiler. Denekler ayrıca, bir hekimin veya bir başka uzmanın, sigarayı bırakma çabalarına destek verip vermediğini de belirttiler. Araştırmanın sonuçları, bir süreliğine sigarayı bırakanların yaklaşık üçte birinin yeniden sigaraya başladığını gösterdi. Sigaraya yeniden başlayanlarda, altı ay boyunca nikotin bandı, sakızı veya bir başka nikotin desteğini kullananlar ile herhangi bir destek almayanlar arasında hiçbir fark bulunmadı.
Sponsorlu Bağlantılar

Ev Peyniri Nasıl Yapılır? Evde Nasıl Peynir

Geleneksel ve deneysel mutfak araştırmacısı ve yazarı İpek Kuşçu, ev peynirinin nasıl yapıldığını detaylarıyla anlattı. Malzemeler • 1 litre süt • 5 yemek kaşığı limon suyu Hazırlanışı Sütü kaynayana kadar ısıtın. Limon suyunu sıkın ve karıştırın. Ocaktan alın. Üzerini mutfak bezi ile sıkıca kapatın. 2 -2,5 saat sonra tülbentten süzün. Suyunu atmayın sakın. O gün yaptığınız ekmeğe ya da yemeklere katın. İster tuzlayıp, ister balla karıştırıp sevdiğiniz baharat ve eklemelerle peynirinizi yapabilirsiniz. Sonrasında tek yapmanız gereken taze, güzel, kızarmış bir ekmek ve üstüne kendi imalatınız peynirden yerleştirerek tadına bakmak. Eminim, nefis ve çok özel bir tadı olacak. Çünkü o sizin peyniriniz.  
Sponsorlu Bağlantılar