>

Kıdem Tazminatı Değişikliği 2012

1- KIDEMDE YILLIK YERİNE AYLIK SİSTEME GEÇİLECEK “Mevcut sistemde, 12 ay çalışana bir maaş brüt kıdem tazminatı veriliyor. Sistemdekilerin sadece yüzde 10’u bu haktan yararlanıyor. Yeni sistemde ise yıllık yerine aylık kıdem tazminatı baz alınacak. Yani bir gün bir ay çalışan da tazminatını alacak. Tazminat fonunun mutfak çalışmasını tamamladık. Ancak, sendika yasası yürürlüğe girmeden, kıdem tazminatı fonu yasası gündeme gelmeyecek.” 2- TOPLU SÖZLEŞME KRİZİ KISA SÜREDE ÇÖZÜLECEK “Toplu iş ilişkileri yasası yürürlüğe girmediği için, toplu sözleme yapılamıyor. 500 bin işçinin toplu sözleşmesi ile karşı karşıyayız. İşçilerin mağdur olmaması için çözüm arayışı içindeyiz. Bu konuda son kez 2009 yılı istatistiklerin baz alınması söz konusu olacak. Tarafların da konuya sıcak baktığını biliyoruz. Kısa bir süre içinde sorun çözülecek ve bu yıl da toplu sözleşme görüşmeleri yapılacak.” 3- TOPLUM YARARINA ÇALIŞANLARA 3 AY EK SÜRE “Mesleki eğitim almamış olanlar için geliştirilen toplum yararına çalışma projemiz var. İki üç yıldır uygulanan proje ile binlerce kişi evine iş ve aş götürüyor. Projenin altı ay olan süresini bu yıl 9 aya çıkarıyoruz. İşçiler 9 ay çalışacaklar. Ayrıca 2 yıl da bekleme şartı kaldırıldı. Beklemeye gerek kalmadan işçiler ikinci kez çalışabilecekler. Bu kapsamda çalışacak işçilerin sayısı da 100 bine kadar çıkabilecek.” 4- MESLEK ÖĞRENEN İŞSİZE 750 LİRA MAAŞ “İş başı eğitim projesi ile işsizleri meslek sahibi ve iş sahibi yapmayı amaçlıyoruz. Projeye göre, mesleği olmayan bir vasıfsız işçiyi, ustanın yanına yerleştireceğiz. Bu k...
Sponsorlu Bağlantılar

2012 Vergi Borcu Olanlar Dikkat!

Devlete herhangi bir konuda vergi borcu olan esnafın bankadaki kredisi bloke ediliyor ve kullanıma kapatılıyor. Vatan gazetesinden Ufuk Korcan'ın haberine göre,Maliye Bakanlığı bu yıl e-haciz uygulaması ile vergi borcu olanların bankalarındaki hesaplarından tahsilata başlamıştı. Hatta geçtiğimiz aylarda üniversitede okurken devletten kredi alan ve okul bittikten sonra öğrenim kredisi borcunu ödemeyenlerin bankalardaki hesapları bloke edilmiş ve bu hesaplardan tahsilat yapılmıştı. KREDİYİ BLOKE EDEN BAKANLIK DEĞİL BANKA Şimdi ise bankalardan KOBİ ya da ticari kredi alan esnafının eğer vergi borcu varsa e-haciz uygulaması nedeniyle kredileri bloke ediliyor. Ancak şunu söylemekte yarar var; krediyi bloke eden taraf Maliye Bakanlığı değil banka. Çünkü banka verdiği krediyi serbest kullanıma açtığı an Maliye alacağını müşterinin hesabından tahsil edebilir. Kredinin geri dönüşünü riske atmak istemeyen banka da krediyi bloke ediyor ve müşterisine şunu diyor: "E-haciz yüzünden krediniz kullanıma kapandı. Vergi dairesine tüm borcun yatması halinde blokaj kalkacak."
Sponsorlu Bağlantılar

2012 KPSS Sonuç Öğren, KPSS Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

7-8 Temmuz'da gerçekleşen A Gurubu Lisans Kamu Personel Seçme Sınav (KPSS)Sonuçlarının bu haftaiçi açıklanması bekleniyor. 2012 kpss lisans sınav sonuçları geçen seneki yapılan sınavda 1 ay içerisinde açıklanmıştı. 2012 KPSS sınav sonuçlarının 10 ağustos 2012 gününe kadar açıklanması beklenmektedir. KPSS SONUÇLARI İÇİN TIKLAYINIZ ÖSYM 2012 KPSS lisans sınav sonuçları tarihi hakkında resmi açıklama yapılmadı.
Sponsorlu Bağlantılar

Doğum Kontrol Hapları Zararlı mı?

Uzun yıllardan beri doğum kontrol haplarının zararından bahsedilir ve hatta kullanılmaması tavsiye edilir... Hatta evlenmeden önce kızların kullanmaması vurgulanır bebeğin oluşumunu engellediği için... Ama uzmanlar tam tersini açıklıyor... Bu ilaçların psikolojiyi olumlu yönde etkilediği sıralananlar arasında... Doğum kontrol haplarının etkilerine bir yenisi daha eklendi. Yapılan son araştırmalar en yaygın kullanılan doğum kontrol haplarından kullanan kadınların, depresyona yakalanma oranının daha düşük olduğunu gösterdi. Östrojen ve progesteron içeren ilaçları kullanan kadınların üçte ikisinin depresyona yakalanma riskinin, hiç kullanmayanlara göre daha az olduğu belirtildi. Ancak uzmanlar uyarıyor: bu hapları hastaya yazarken sadece progesteron bulunan ilaçların yan etkileri konusunda dikkatli olunmalı. Avustralya, Norveç Üniversiteleri tarafından 20 ile 50 yaşları arasındaki kadınlar üzerinde yapılan araştırma Affective Disorders dergisinden yayınlandı. Progesteron hormonunun bipolar bozukluk ve majör depresyon üzerinde etkili olan glutamat isimli kimyasala etki ettiği biliniyor.
Sponsorlu Bağlantılar

Hadise Nasıl Zayıfladı? Hadisenin Zayıflık Sırrı Ne?

Birçok kişinin kilo almaya çalıştığı halde birçoklarımızında vermeye çalıştığı kilolar hatta bazılarımzıın korkulu rüyası... Onca yapılan diyetlere rağmen hiç bir sonuç alamayanlara karşı hadise nasıl oldu da bu kadar kısa sürede zayıfladı:)  Hadise’nin 67 kilodan 55 kiloya nasıl düştüğünün sırrı ortaya çıktı Hadise, Mehmet Ali Erbil’in eski baldızı Şeyda Coşkun’un koçluğunda 1 ay 20 gün içinde tam 13 kilo birden verdi. Coşkun “Çok akıllı bir kız, her şeyi aşmış” sözleriyle övdüğü Hadise ile her sabah saat 06.30 gibi uyanıp yürüyüşe çıktığını Milliyet'e anlattı. Hadise’ye her gün farklı bir kahvaltı yaptırdığını anlatan Coşkun “Bir sabah yulaf yiyor, diğer gün ise omlet... Ya da bir diğer gün peynirli kahvaltı yapıyor. Ama aynı anda hem peynir, hem yulaf vermiyorum. Karbonhidrat ile proteini çok karıştırmıyorum. Bol bol sebze yemeği yediriyorum. Yanında mutlaka yoğurdu oluyor. Mesela bir sabah yulaf yiyorsa, öğlen sebze yemeği ve yanında yoğurt, akşam da ızgara etini yiyor. Ara öğünlerde ise ayran ve bitki çayları veriyorum” dedi. 5 yıl önceye döndü Her gün mutlaka sabah 06.30’da uyandıklarını belirten Coşkun, “Şu an Bodrum’dayız. Yine Hadise ile her günkü gibi 06.30’da buluşup yürüyoruz. Ayrıca pilates yapıyor. Beraber çalışmaya başladığımzda 67-68’lerdeydi, şimdi 54 - 55 kiloya düştü. Şimdi ise 50 - 51’e düşmeyi planlıyoruz. Çünkü ekranda herkes bir beden fazla göründüğü için 36 görünmek için 34 beden olmak gerekiyor” diye konuştu. Geçen günlerde Coşkun ile sahilde yürüyüş yaparken Hello dergisinin objekti...
Sponsorlu Bağlantılar