>

ESKİŞEHİR'de Kartopu Savaşı Fotoğraflar

ESKİŞEHİR’de, sosyal paylaşım sitelerinde haberleşen çoğunluğu üniversite öğrencisi yaklaşık bin 500 kişi, gece yarısından sonra caddede kartopu savaşı yaptı. Kartopu oynayanlar, yerdeki karlar bitince yoldan geçen araçları durdurup üzerlerindeki karları aldı. İnternetteki sosyal paylaşım sitelerinden kartopu savaşı çağrısına uyan yaklaşık bin 500 kişi, gece saat 01.00 sıralarında Yenibağlar Mahallesi'nde toplandı. Çoğunluğu Anadolu ve Eskişehir Osmangazi üniversiteleri öğrencileri olan kalabalık, birbirlerini kartopu yağmura tuttu. Polislerin geniş güvenlik önlemi aldığı ancak müdahalede bulunmadığı kartopu savaşına katılanlar kısa sürede yerdeki karları bitirdi. Bunun üzerine kalabalık, yoldan geçen araçları durdurup üzerlerinde birikmiş olan karları aldı. Kızlı- erkekli yüzlerce genç kartopu savaşını geç saatlere kadar sürdürdü.    
Sponsorlu Bağlantılar

BOĞA BURCU (2012) Burç Yorumu

BOĞA BURCU (2012) Burç Yorumu |  görsel 1
BOĞA BURCU20 NiSAN - 20 MAYIS n n n n 2012'ye Jüpiter'le beraber girecek olan Boğalar, Haziran ortasına kadar bu beraberliklerini sürdürecekler, sonrasında daha sakin bir dönem yaşanacak. Jüpiter nnbireysel anlamda daha etkin olan bir burç. özellikle sağlık ve madde konularında. Jüpiter'in bireysel doğum haritasında konumu sizlere bu etkinin nasıl nnolabileceğini gösterecektir. Ama genel anlamda, Boğa yılın avantajlı burçlarından. Ata NİRUNfotoanaliz.hurriyet.com.tr
Sponsorlu Bağlantılar

KOÇ BURCU (2012) Burç Yorumu

KOÇ BURCU (2012) Burç Yorumu |  görsel 1
KOÇ BURCU21 MART - 19 NİSAN n n n n 2012'de Koç Burcu'nun en önemli olayı yıl boyunca kalıcı etki yaratacak olan Uranüs beraberliğidir. Uranüs, yeni ve orjinal fikirler ister, algılama gücünün nniyi kullanılmasına önem verir, hareket ve sağlık ister. Genel çevre ile iyi ilişkiler kurulmalıdır. Buna karşın inatlaşma, gergin ve sinirli davranışlar, nnyenilik tutkunluğunun abartılması, abartma eğilimleri, çok bilmişlik, topluma karşı çıkmak, bağımsızlığın abartılması zararlı olacaktır. Kısacası 2012 yılı, nnKoç Burcu için yeniliklere ve değişime açık olduğu takdirde sürprizlerle dolu olacaktır.n Ata NİRUNfotoanaliz.hurriyet.com.tr
Sponsorlu Bağlantılar

Mesai Saatleri Kısalacak Haberi, Mesai Saatleri Kısalacak mı?

Mesai saatleri kısalacak Kalkınma Bakanı Yılmaz, haftalık çalışma süresini 3-4 saat indirmek istediklerini açıkladı. Böylece işsizlik de azalacak...   Hükümet, yeni istihdam paketi ile esnek çalışma modelini geliştirirken, haftalık çalışma saatlerini de aşağı çekmeyi planlıyor. Sabah'ın haberine göre paketle, Çalışma Bakanlığı tarafından 45 saat olarak belirlenen, ancak kamu ve özel sektör ortalaması 49 saati bulan haftalık çalışma süresinin 3-4 saat aşağı çekilerek, AB standartlarına getirilmesi hedefleniyor. Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, mevcut yasal çerçevede istihdam artışına engel bir yapının olduğunu söyledi. "Daha fazla işe alımı değil, daha uzun çalışma saatlerini teşvik eden bir sistem var. Bu sürdürülebilir değil" diyen Yılmaz, bunu ortadan kaldırmak için hem mevcut çalışanların çalışma saatlerini indirmek, hem de işverenin yeni çalışanlar almasını sağlamak istediklerini kaydetti. Başbakan Yardımcısı Ali Babacan da, haftalık çalışma saatindeki 4 saatlik indirimin bile işsizlik oranlarını 3-5 puan aşağıya çekebileceğini ifade etmişti.    
Sponsorlu Bağlantılar

2011-2012 Kurban Fiyatları Ne Kadar? Kurbanlık Fiyatları

Kurbanlık fiyatlarında artış beklenmiyor Erzurum Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Hakkı Hınıslıoğlu, Türkiye’de kurban bayramı için yeterince et stoku olduğunu belirterek, tüketicilere ’spekülasyonlara kapılmayın’ uyasında bulundu. Kurbanlık büyükbaş hayvan fiyatları da bin 500 ile 5 bin TL arasında değişecektir. Etin fiyatı inişli çıkışlı bir seyir izliyor 20 ile 25 TL arasında değişiyor. Fiyatlarda geçen yıla göre uçuk farklar görülmüyor" dedi.   Erzurum’un yıllık et üretiminin 40 bin ton olduğuna dikkati çeken Hınıslıoğlu, şunları kaydetti: "Türkiye et üretiminin yüzde 8’lik bölümünü Erzurum oluşturuyor. Kurban Bayramı öncesi mevsimsel enflasyon konjonktürününde etkisiyle et fiyatlarında kısmi artışlar görülüyor. Sonbahar ayları hayvancılık açısından ’hazan mevsimi’ olarak nitelendirilir. Kurban Bayramının bu sürece denk gelmesiyle, et fiyatlarında ülke genelinde yüzde 10-15 civarında artış görülüyor. Et fiyatlarında bayrama kadar olağanüstü artışlar yaşanacağını düşünmüyoruz." Geçen yıl bir kilo etin üretici tarafından 10-12 TL ye, bu yıl ise 12-15 TL arasında satıldığını kaydeden Hınıslıoğlu, tüketiciye gelene kadar fiyatın 25 TL’ye kadar yükseldiğini anımsattı.  
Sponsorlu Bağlantılar